O nas

Lampka Stojąca Korkowa - Granat

Nasza wizja

 

To świat, w którym ograniczymy swoje potrzeby, będziemy z rozmysłem kupować i z jeszcze większą rozwagą wyrzucać. W którym nasze otoczenie dopełnią przedmioty o bezpretensjonalnych, ponadczasowych kształtach, wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Gdzie, zmęczeni anonimowością masowej produkcji, zaczniemy doceniać przedmioty być może mniej doskonałe, ale stworzone z entuzjazmem i zaangażowaniem.

Nasz misja

 

Misją Embassy jest stworzenie przestrzeni, w której znajdziesz funkcjonalne i piękne przedmioty codziennego użytku zaprojektowane i wykonane z tradycyjnych i trwałych materiałów. Wręczając Ci przedmiot do rąk, chcemy opowiedzieć o inspiracjach, jakie towarzyszą jego projektowaniu oraz pokazać kulisy jego powstania. Naszym celem jest kultywowanie solidnego rzemiosła oraz podtrzymywanie lokalnych tradycji. Tylko tym sposobem możemy zachować piękno różnic, na jakich, według nas, opiera się ten świat.

Szklana Lampa Biała Kula

O NAS

 

Tworzymy z myślą o ludziach, dla których piękno przedmiotu jest tak samo ważne, jak i okoliczności jego powstania.

Embassy to studio projektowe, gdzie pracujemy zarówno nad detalami własnych kolekcji jak i projektami oświetlenia dla naszych klientów. Współpracujemy z architektami i projektantami wnętrz dostosowując produkty Embassy do ich potrzeb lub tworząc nowe indywidualne rozwiązania. Doradzamy przy projektowaniu wnętrz, a w szczególności oświetlenia.

Embassy to także warsztat, pełen ludzi ze „złotymi rękami”, w nim spawamy, gniemy i toczymy detale, tu też zajmujemy się drewnem.

Blisko współpracujemy z jedną z dolnośląskich odlewni żeliwa. Klosze naszych lamp również powstają lokalnie, w polskiej hucie, która kultywuje tradycyjne metody wydmuchiwania szkła do form. Proces ten wymaga kunsztu i wielu lat doświadczeń. Szkło kształtowane ręcznie to czar i urok, któremu nie dorówna żadna masowa produkcja.

Shopping Cart
Close

Brak produktów w koszyku.

Program UE