Szczerość

Materii

W Embassy dążenie do klasycznej równowagi przedkładamy nad ślepą pogoń za najnowszymi trendami.

U podstaw naszej twórczości leży długa tradycja rzemiosła, które w Polsce istnieje od wieków. Klosze naszych lamp powstają w dolnośląskiej hucie.  Do ich wytworzenia używa się zazwyczaj aż trzech warstw szkła. Tradycyjna metoda produkcji polegająca na wydmuchiwaniu masy szklanej w formie sprawia, że szkło nabiera niuansów w odcieniu i głębi nieosiągalnej w procesie automatycznej produkcji. 

ręcznie dmuchane szkło

W naszej pracowni każdy nowy projekt rodzi się powoli. Mozolnie przechodzi przez fazę szkiców różnych wariantów, zanim przyjmie swój finalny kształt. Poświęcamy wiele uwagi szczegółom, bo to one, choć wydawałoby się niepozorne, świadczą o prawdziwej klasie przedmiotów, jakimi się otaczamy. Jednym słowem: nie pijamy zacnego wina z plastikowych kieliszków.

Elementy naszych lamp wykonywane są naturalnych materiałów. Cenimy kamień, drewno, ceramikę, duża część kolekcji powstaje z litego naturalnego mosiądzu. Nie próbujemy idealizować powierzchni mosiądzu ani tłumić jego cech lakierowaniem. Tak jak ze starym drewnem, ma prawo mieć ubytki czy przebarwienia, to jego natura. Mosiądz ciemnieje z czasem i pokrywa się patyną, to jego prawo i jego urok. Nie jest odporny na odciski palców. Tworzymy dla ludzi, którzy szanują tę prawdę o materiale i odnajdują w tym nienachalne i niewyidealizowane piękno.

STUDIO

INDYWIDUALNY PROJEKT