Kolekcja

Saturn

Lampa Saturn to elegancki minimalizm w konwencji retro przez niejednych określany, jako styl mid-century. Kształt klosza został oryginalnie zaczerpnięty z połowy ubiegłego wieku, widać w nim wyraźny wpływ Bauhausu, kultowej szkoły stworzonej przez Waltera Gropiusa. Bauhaus nazywano „modernizmem z ludzką twarzą”, podążając za tym hasłem, lampa Saturn świetnie wpisze się we wnętrza funkcjonalne i proste, jednocześnie dbając o ich kameralny ton.

Lampy Embassy tworzone są ręcznie, z wielką dbałością o szczegóły. Tradycyjnie wydmuchiwane szklane klosze kształtami nawiązują do kultowych projektów ery Bauhausu i form Art Deco. Współczesny, geometrycznie zdyscyplinowany język detali, wykonanych ze szlachetnych materiałów, nadaje projektom niespotykanego sznytu.

Szklana Lampa Wisząca Saturn

Detal ma znaczenie. Nie ma co do tego wątpliwości. W lampach Embassy każdy przełącznik i wtyczka zostały dobrane z wielką starannością. Indywidualnie zaprojektowana śrubka, bakelit zamiast plastiku… w kwestii jakości nie ma miejsca na kompromisy.