Kolekcja

Kul Refleksyjnych

Szkło Kuli Refleksyjnej swój nietuzinkowy wygląd oraz indywidualny dla każdej lampy wzór zawdzięcza specyficznemu procesowi tworzenia klosza. Przed wydmuchiwaniem w formie, szklana bańka zostaje nakłuta i tak powstają zgrubienia, które układają się po wewnętrznej stronie klosza, kiedy hutnik dmucha kształt w formie. Ta tradycyjna metoda wytwarzania szkła pozwala osiągnąć efekt magicznych rozproszonych refleksów, które stanowią ozdobę lampy zarówno za dnia jak i w nocy.

Lampy Embassy tworzone są ręcznie, z wielką dbałością o szczegóły. Tradycyjnie wydmuchiwane szklane klosze kształtami nawiązują do kultowych projektów ery Bauhausu i form Art Deco. Współczesny, geometrycznie zdyscyplinowany język detali, wykonanych ze szlachetnych materiałów, nadaje projektom niespotykanego sznytu.

Szkło

Szklane klosze lamp

Detal ma znaczenie. Nie ma co do tego wątpliwości. Detale wszytkich lamp są projektowane w pracowni Embassy i odlewane, a następnie toczone z litego mosiądzu w niewielkich seriach. Kolor kabla, jego miękkość zostały dobrane z wielką starannością. Indywidualnie zaprojektowana śrubka, bakelit zamiast plastiku… w kwestii jakości nie ma miejsca na kompromisy.