Kolekcja

BIAŁYCH KUL

Wisząca na lnianym kablu Biała Kula to lampa, która zawsze będzie tak samo aktualna. Kształt kuli wpisze się zarówno we wnętrza o klasycznej, jak i nowoczesnej estetyce, w zależności od wielkości zabłyśnie na pierwszym planie lub spokojnie dopełni wystrój, harmonijnie współgrając z kształtami innych lamp. Białe Kule Embassy wykonywane są ręcznie, z trójwarstwowego szkła opalowego. Tradycyjna metoda produkcji polegająca na wydmuchiwaniu masy szklanej w formie żeliwnej sprawia, że szkło opalowe nabiera niuansów w odcieniu i głębi nieosiągalnej w procesie automatycznej produkcji.

Lampy Embassy tworzone są ręcznie, z wielką dbałością o szczegóły. Tradycyjnie wydmuchiwane szklane klosze kształtami nawiązują do kultowych projektów ery Bauhausu i form Art Deco. Współczesny, geometrycznie zdyscyplinowany język detali, wykonanych ze szlachetnych materiałów, nadaje projektom niespotykanego sznytu.

Szklana Lampa Biała Kula

Detal ma znaczenie. Nie ma co do tego wątpliwości. Detale wszytkich lamp są projektowane w pracowni Embassy i odlewane, a następnie toczone z litego mosiądzu w niewielkich seriach. Kolor kabla, jego miękkość zostały dobrane z wielką starannością. Indywidualnie zaprojektowana śrubka, bakelit zamiast plastiku… w kwestii jakości nie ma miejsca na kompromisy.