Kolekcja

Bibe

Bibendum

Kształt kloszy lamp BIBE został zainspirowany twórczością Eileen Gray – architektki i projektantki mebli – niedocenianej za życia, dziś okrzykniętej ikoną Bauhausu. Gray uważała, że „dom nie jest maszyną do mieszkania. Jest muszlą człowieka, jego przedłużeniem, uwolnieniem, duchową emanacją”. W szczególności jej meble wniosły wiele kobiecości do surowego stylu modernizmu. Jeden z jej projektów foteli, BIBENDUM CHAIR, stał się inspiracją do stworzenia kloszy linii lamp, symbolicznie nazwanej BIBE.

Lampy Embassy tworzone są ręcznie, z wielką dbałością o szczegóły. Tradycyjnie wydmuchiwane szklane klosze kształtami nawiązują do kultowych projektów ery Bauhausu i form Art Deco. Współczesny, geometrycznie zdyscyplinowany język detali, wykonanych ze szlachetnych materiałów, nadaje projektom niespotykanego sznytu.

Szkło

bibe nikiel

Detal ma znaczenie. Nie ma co do tego wątpliwości. W lampach Embassy każdy przełącznik i wtyczka zostały dobrane z wielką starannością. Indywidualnie zaprojektowana śrubka, bakelit zamiast plastiku… w kwestii jakości nie ma miejsca na kompromisy.